Tenhle článek berte jako malý „výletní“ tip včetně informací ohledně cesty po trase:
Plzeň > Schönau am Konigssee > Salzburg > Český Krumlov > Plzeň

16.05. Cesta na Schönau am Königssee

V 06.00 výjezd z Plzně směrem na Rozvadov. Dálniční známky v Německu nejsou (prozatím) a cesta ubíhá rychle. Před rakouskými hranicemi kupujeme dálniční známku (8,5€). V česku se jí nevyplatí kupovat – jsou dražší. Po cestě se pár kilometrů před Schönau am Konigssee zastavujeme na soutěskách Almbachklamm a Wimbachklamm a jdeme si je prolézt, ačkoliv počasí není zrovna nejlepší. Každá z nich má své kouzlo a vřele doporučuji!  Vstupné je symbolické a soutěsky stojí za to. Kolem třetí odpoledné přijíždíme do Schönau do dva měsíce předem zarezervovaného ubytování v penzionu, kde máme zajištěnou i snídani pro další den. Odpoledne se počasí umoudří a tak si procházíme po Schönau a kocháme se okolní krajinou s výhledem na horské masivy. Po večeři se počasí kazí a tak zůstáváme v penzionu.

Na Orlí hnízdo kvůli nepřízni počasí nejdeme. Pokud Vám nevadí procházky a vyjde Vám počasí, tak nechte auto na odstavném parkovišti ZDE a vyražte po trase na obrázku ZDE. Tam i nazpět by to mělo být do 15km, takže příjemná procházka do strmého kopce. Nahoře by měla být restaurace a ceny by měly být lidové 🙂

Spoustu informací k výletu na Olrí hnízdo získáte na TOMTO webu.

17.05. Jezero Königssee, Obersee a Salzburg

Vstáváme brzy, balíme věci a letíme na snídani, protože chceme jet první lodí po jezeře Königssee ke kostelu Sv. Bartoloměje. Lodě jezdí každou chvíli a jejich „jízdní řády“ naleznete ZDE. Od kostela pak vyrážíme další lodí do přístaviště na konci jezera, odkud vede stezka na jezero Obersee. Doporučuji výlet uspořádat v tomto pořadí, protože lodě nejsou tak nacpané při zpáteční cestě. Zpáteční jízdenka lodí vychází na 17,5€/osobu.

Kolem 16.00 se vracíme lodí zpět a míříme do Salzburgu, který je od Königssee pár kilometrů. Nejvíc času trávíme v odpolední dopravní špičce. Možná proto zde tolik všichni jezdí na kolech, když vidím tu dopravu. Po ubytování – opět v předem zarezervovaném  hotelu – razíme na procházku nočním Salzburgem. Do centra to máme 30 minut volnou chůzí. Na hotel se vracíme kolem půlnoci. Stihli jsme vyhlídku, ze které jde vidět kompletně na celý Salzburg a projít si kousek historické části – zbytek necháváme na zítřek.

18.05.  Salzburg a návrat do Čech

po snídaní vyrážíme opět do centra a na pevnost Hohensalzburg tyčící se nad městem. Nahoru vede i lanovka, kdyby se Vám nechtělo šlapat. Vstupné do pevnosti je 11,5€, a to i když se chcete podívat jen na nádvoří. Po obědě vyrážíme směr Český Krumlov a druhý den – po procházce Kurmlovem – přes Šumavu nazpět domů. Doporučuji – pokud pojedete z Krumlova směrem na západ – navštívit ještě soví voliéry v Borové Ladě a vlčí výběh v Srní. Obě místa jsou kousek od sebe, vstup je zdarma a je to opravdu super zážitek.

 

Zpět na výpis článků